RŮŽENCOVÉ PĚŠÍ POUTĚ

30. 9. 2022

Milí bratři,
Věřím, že jste úspěšně zvládli Exodus a přestože není možné, abychom si v každodenním shonu uchovali disciplínu, bratrství a modlitbu v plném rozsahu, věřím, že aspoň něco jste si odnesli do svého každodenního putování za Kristem.

Velkou pomocí na této cestě je každodenní modlitba růžence. Vím, že pro mnohé je růženec problém. Sám jsem s ním zápasil mnoho let a nemohl jsem pochopit, v čem by mě tato modlitba mohla posunout dál. Pokud prožíváte stejnou situaci a připadá Vám, že růženec je dobrý tak leda pro "staré babky", tak Vás chci pozvat na pěší dvouetapovou růžencovou pouť určenou pro muže. Postupně propojíme 4 poutní místa:

1. Provodov - Kostel Panny Marie Sněžné na Malenisku
2. Štípa - Poutní chrám Narození Panny Marie
3. Kašava - Nová kaple Panny Marie na Vinohrádku
4. Svatý Hostýn - Bazilika Panny Marie

1. etapa se uskuteční v sobotu 21.5.2022 a začneme modlitbou růžence v poutním kostele na Provodově - Malenisku v 11.15 hod. (ze Zlína se dá dostat busem z autobusového nádraží č.nást.46 v 10.40 hod.). Z Provodova se vydáme přes Zlín do Štípy, kde bude modlitba druhého růžence. První etapa bude ukončena na faře v Lukově.

2. etapa se uskuteční v měsíci říjnu (termín bude ještě upřesněn). Vyjdeme z Lukova do Kašavy ke kapli Panny Marie Královny, kde bude modlitba růžence. Poslední, čtvrtý růženec se pomodlíme v Bazilice Panny Marie a pokud to bude možné budeme zde slavit i mši svatou. Při bohoslužbě budou požehnány růžence, které si budete moci buď zakoupit (poněkud vyšší cena - cca 600 Kč), nebo se zapojit do skupiny mužů, kteří se denně růženec modlí - Combat Rosary. V tom případě jej obdržíte ode mně jako dar.
Na společnou pouť se těší P. Jan Mach a společenství chlapů Exodu z Lukova a okolí.

V případě dotazů mě můžete kontaktovat

P. Jan Mach
email: falukov@ado.cz
tel. 577544950