Den 91

293cs_2.jpg

Srdečně zdravím všechny muže Exodu. Mám velikou radost, že se mohu s Vámi podělit o další zkušenosti s Duchovními cvičeními pro muže Exodus 90, respektivě s jeho pokračováním 

 
Day 91   - Front Range.

Když jsme loni o velikonocích dokončili Exodus 90, měl jsem pocit, že vše už půjde nějak samo automaticky dál. Shodili jsme dolů nějaká kila, dokázali zvládnout askezi a začali se věnovat více rozjímavé modlitbě, prostě super. Domluvili jsme se, že se budeme scházet jednou za 14 dní na chlapské společenství a na mši sv. Přes prázdniny jsme si dali pauzu, ale po prázdninách nám došlo, že by to chtělo nějak pokračovat s konkrétním programem. Všem se nám začalo stýskat po tichých chvílích v modlitbě, po nějakém postu a meditacích. Většina z nás se sice zapojila do chlapské denní modlitby růžence a na společnou půlnoční modlitbu, která probíhá dvakrát do měsíce, ale i to nebylo úplně ono. Naše společenství pomalu řídlo a náš život se vracel do starých kolejí. Přišlo nám zvláštní dělat celý Exodus 90 znova, i když jsem zjistil, že to mnohé skupinky ve světe a dokonce u nás dělají. V našich podmínkách jsme se rozhodli trochu ve změněné sestavě pokračovat cvičení Day 91.

Byl jsem mile překvapen, že o cvičení Exodus je docela zájem a nejsme sami. Rádi bychom se podělili se svými zkušenostmi i s druhými skupinkami a nechali se obohatit jejich pohledy. Budu velmi rád, když se mi ozvete, pokud Exodus děláte, nebo se chystáte dělat. Možná by stálo za to uspořádat i nějaké setkání mužů Exodu. Napsat nebo zavolat mi můžete na tento kontakt:    telefon a email

 

O čem je cvičení Day 91?

Úvod zněl velmi dobře. V průběhu duchovních cvičení Day 91 obdržíte denní úryvek z Písma a meditaci, která vám pomůže s uvedením do modlitby, podobně jako v Exodu 90. Jste vyzvání, aby jste zachovávali denně alespoň 20 minut kontemplativní modlitby.

Co se týká askeze, ta je zaměřena na různé aspekty mužské spirituality. Askeze každého jednotlivého cvičení je zacílena na specifické téma jednotlivého cvičení. Nadále jste vybídnuti, aby jste se účastnili také jednou za týden setkání vaší skupinky a pokračovali v rozvíjení vzájemné pomoci se svým anchorem-kotvou. Stejně jako Exodus 90 ani Day 91 nemůže nikdo dělat sám. Nedopusťte, aby se vaše bratrská skupinka vrátila zpět do Egypta. Cvičení Day 91 se skládá ze 4 okruhů a každý z nich obsahuje 5 duchovních cvičení. Prvním je všeobecná lidská formace - Front Range, druhým je modlitební formace - Oratio Range, další okruh se věnuje rozjímání a meditaci - Meditatio Range a poslední misijnímu poslání - Missio Range.

 

Členění Day 91 - Front Range

Když jsem zaplatil danou částku zjistil jsem že mi aplikace nabídla 4 nabídky k pokračování. Jenže ouha 3 byly zamknuté a nedostupné. Jedinná dostupná byla Front Range, která se skládá z 5 různě dlouhých cvičení. Reflection Peak - 21 dní, Covenant Crag  - 35 dní, Progeny Point - 33 dní, Decision Dome  - 42 dní a Relativism Ridge 28 dní. Rozhodl jsem se vzít to jako jeden celek a tak místo příjemných 90 dní v Exodu nás čeká 159 dní tvrdé práce.

V úvodu do cvičení Day 91 - Front Range autoři říkají, že toto pohoří má pět vrcholů, ve kterém máte dokončit svůj Exodus 90 vstupem zpět do  vlasti. Cílem je položit základy kvalitní lidské formaci, jež povedou ke každodenním dobrým návykům, na nichž se dá budovat opravdový duchovní život v Ježíši Kristu. Začíná se nejkratším, ale nejstrmějším vrcholem Reflection Peak, který nabízí ukončit proces exodu a pořádně ho oslavit. Máte se připravit na oslavu.  Postupujme tedy s velkou horlivostí spolu se svými bratry a položme pevný základ, na kterém budeme stavět svůj duchovní život v průběhu dalších cvičení. Cvičení Front Range se věnuje knihám SZ   Genesis - Soudců. Cena každého cvičení je asi 10 USD.

1. OÁZA REFLEZE               Genesis 1-3                (21 dní)
Průvodce na tuto cestu. nebo v .pdf

2. SKALISKO SMLOUVY    Genesis 4-25             (35 dní)

Průvodce na tuto cestu. nebo v .pdf

3. Progeny Point                 Genesis 25-50          (33 dní)

4. Decision Dome               Jozue                         (42 dní)

 

5. Relativism Ridge            Kniha Soudců          (28 dní)

P8080026.JPG