top of page

 

Exodus 90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O původu Exodus 90

Exodus 90 je plodem kněžské modlitby a kněžské zkušenosti Vznikl reflexí nad léty strávenými v semináři, kde jej bylo velmi zapotřebí. Dnes jde o transformaci tisíce katolických mužů (kněží, seminaristů a laiků), po celém světě. Exodus 90 mohou absolvovat také muži ze všech křesťanských církví.
 

Fr. Brian Doerr byl přidělen jako vicerektor pro duchovní formaci v Mount St. Mary's Semináři (Emmitsburg, MD) v  2011-2016. Seminární formace obvykle stojí na odstupu mezi formátory a seminaristy, kteří často zažívají pocit,  že jsou  "stále proti nim.“. Ale to nebyla cesta P. Doerra; vstoupil se svými seminaristy na bojiště. Znal je, protože trávil s nimi mnoho času. Věděl, co museli snášet, na čem jim záleželo, s čím museli bojovat a na co se těšili ve své budoucí službě. Brzy si uvědomil, že mnoho z těchto dobrých a obětavých seminaristů, kteří se připravovali na kněžské svěcení, nebylo tak svobodných, jak by mohli být.
 

 V čem spočívalo jejich otroctví? Pro některé to byla závislost na pornografii. Pro jiné to bylo promrhávání času Youtube, u videoher, zpravodajství a dalších technologických vymožeností. Ostatní používali jídlo a alkohol jako berliček, aby se dostali z těžkých chvil. Možná je to skandální? Ale nářek Boží se stal jejich modlitbou: "Propusť mého syna, aby mi sloužil" (Exodus 4:23).
 

Otec Doerr shromáždil pět z těchto mužů a uvedl je do 90-ti denní transformace, která by změnila jejich životy navždy. Neodhalil nějaký "tajný recept", ale jednoduše jim znovu předložil tradici prvotní církve a její důraz na askezi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

257cs_1_edited.jpg
a cold shower.jpg

Do Průlomu

 

Apoštolská Exhortace pro katolické muže
Thomas J. Olmsted, biskup z Phoenix

 

„Hledal jsem mezi nimi muže, který by zazdíval zeď a postavil se v trhlině před mou tvář za tuto zemi, abych jí neuvrhl do zkázy, ale nenašel jsem.“ Ezechiel 22/30

V exhortaci se chci zaměřit na tři primární otázky:

 

1. Co to znamená být muž – Křesťan?

2. Jak miluje katolický muž?

3. Proč je plně pochopené otcovství tak klíčové pro každého muže?

Buďte pevní! Buďte odvážní! Kupředu, do průlomu!

Celý text ke stažení zde.

Video k Exhortaci:

Svědectví

svedectvi1_edited.jpg

Svědectví Pavla

Zdravím vás z Plzně. Rád bych vám "podal zprávu" ze západních Čech :-) 

 

Obdobím Exodu 90 naše ekumenické 6-členné bratrstvo prošlo úspěšně. Tedy ve smyslu, že naše skupina vydržela celistvá až do konce :-)

Vodopád

Svědectví Karla

O Exodusu jsem se do chvíle než ho sdílel přítel na FB vůbec nevěděl. Chtěl jsem se po seznámení přidat ke skupince bratra, ale jelikož je až z Moravy a setkávali se na přímo osobně, nebylo to možné.

průlom.jpeg

Svědectví Radovana

Když mě náš pan farář upozornil na cestu Exodu a já si přečetl, co to obnáší, upřímně jsem se vyděsil! :-)

V tu dobu jsem z různých důvodů marně hledal Boha a opravdu jsem se zhrozil při představě, že bych ho snad měl hledat ...

i.png

Svědectví Joe Reitze

Povzbuzení od bývalého útočníka amerického fotbalu Joe Reitze

Bůh nás nevolá k tomu, abychom žili v rezignaci, prostě nějak tak prošli životem a byli „okay“. Bůh chce, abychom byli velkými! V meditaci z 5 dne Exodu 90 čteme:

257cs_1_edited.jpg

EXODUS 2019 LUKOV

Dne 21.1.2019  jsme se skupinka 7 mužů z Lukova a Držkové připojili k mnoha dalším mužům na celém světě, kteří se rozhodli pro toto duchovní cvičení. Prosíme o modlitby, abychom dokázali dojít do cíle v neděli Zmrtvýchvstání Páně 21.4.2019.  Děkujeme.

bottom of page